Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let It Be

Let It Be

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evolution

Evolution

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tatsumi

Tatsumi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster in the Closet

Monster in the Closet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Payback

Payback

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry