Diana has logged 353 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Von Ryan's Express

Von Ryan's Express

1965
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Question of Silence

A Question of Silence

1982
×
★★½
Edit this entry  
31
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Goodbye Charlie

Goodbye Charlie

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
This Is My Life

This Is My Life

1992
×
★★
Edit this entry  
27
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Never Say Goodbye

Never Say Goodbye

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Gold Diggers

The Gold Diggers

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★★
Edit this entry  
18
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antonia's Line

Antonia's Line

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mostly Martha

Mostly Martha

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Queen to Play

Queen to Play

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Edit this entry  
11
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
Edit this entry  
02
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Edit this entry  
26
Courage of Lassie

Courage of Lassie

1946
×
★★★½
Edit this entry