Martin has logged 70 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Immortals

Immortals

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Der Boandlkramer und die ewige Liebe

Der Boandlkramer und die ewige Liebe

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Double World

Double World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
League of Gods

League of Gods

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry