Martin has logged 80 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tortoise and the Hare

The Tortoise and the Hare

1935
×
★★★
Edit this entry  
25
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★½
Edit this entry  
25
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry