Martin has logged 743 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Condemned

The Condemned

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Match Seller

The Little Match Seller

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Real Right Stuff

The Real Right Stuff

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry