• The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Mimi

    ★★★★

  • Toofaan

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Sherni

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Sardar Ka Grandson

    ★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • Saina

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Tribhanga

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Maara

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Coolie No. 1

  • AK vs AK

    ★★½

  • Unpaused

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Indoo Ki Jawani

    ★★★

  • Durgamati: The Myth

    ★★½

  • Songbird

    ★★★

  • Suraj Pe Mangal Bhari

    ★★★

  • Chhalaang

    ★★★½

  • Praise the Brave

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★½

  • Laxmii

    ★★½

  • Kaali Khuhi

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Ginny Weds Sunny

    ★★★

  • Khaali Peeli

    ★★½

  • Serious Men

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class of '83

    ★★½

  • Khuda Haafiz

    ★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • Lootcase

    ★★★½

  • Shakuntala Devi

    ★★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★★

  • Bigfoot Family

    ★★½

  • Krishna and His Leela

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★★½

  • Chaman Bahar

    ★★★½

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★½

  • Chippa

    ★★★★

  • Ponmagal Vandhal

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Mrs. Serial Killer

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Bamfaad

    ★★½

  • When the Streetlights Go On

    ★★

  • Evil Eye

    ★★★

  • Maska

    ★★★

  • Asuraguru

    ★★½

  • Angrezi Medium

    ★★★½

  • Kappela

    ★★★

  • Baaghi 3

    ★½