• Tag

    ★★★★

  • The Town that Dreaded Sundown

  • It Follows

  • The Strange Color of Your Body's Tears

  • A Field in England

  • Berberian Sound Studio

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Resolution

    ★★★½

  • Found

    ★★★

  • Drive

  • Saw 3D

  • Jackass 3D

  • Fantastic Mr. Fox

  • Valhalla Rising

  • The White Ribbon

    ★★★★

  • Thirst

  • Coraline

  • A Matter of Loaf and Death

    ★★★½

  • Bronson

  • Dead Silence

  • Saw II

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Three… Extremes

  • The Village

  • Kung Fu Hustle

    ★★★

  • Saw

    ★★★★

  • Gozu

    ★★★½

  • A Tale of Two Sisters

  • Stages: Three Days in Mexico

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Session 9

  • The Devil's Backbone

  • Pulse

    ★★

  • Hedwig and the Angry Inch

  • Best in Show

    ★★★★½

  • Scream 3

    ★★★

  • Bringing Out the Dead

    ★★★★★

  • Six-String Samurai

  • Fear and Loathing in Las Vegas

  • Dark City

  • MouseHunt

    ★★★★★

  • Scream 2

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • I Shot Andy Warhol

  • Castle Freak

    ★★★½

  • Showgirls

  • Babe

    ★★★★★

  • A Close Shave

    ★★★

  • Dolores Claiborne

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Body Melt

    ★★½

  • The Wrong Trousers

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

    ★★

  • A Grand Day Out

    ★★★½

  • Tetsuo: The Iron Man

  • The McPherson Tape

    ★★

  • Twice Dead

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Running Man

    ★★★½

  • Street Trash

  • Manhunter

  • The Seventh Curse

    ★★★★

  • Re-Animator

  • Pee-wee's Big Adventure

    ★★★★

  • This Is Spinal Tap

    ★★★★

  • Christine

  • Get Crazy

    ★★★

  • Frightmare

    ★★½

  • Psycho II

  • Mausoleum