Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Amusement Park

The Amusement Park

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stages: Three Days in Mexico

Stages: Three Days in Mexico

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Return of the Vampire

The Return of the Vampire

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pulse

Pulse

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Offseason

Offseason

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Witch Hunt

Witch Hunt

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Gaia

Gaia

2021
×
Read prior review Edit this entry  
20
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Feast

The Feast

2021
×
Read prior review Edit this entry