antônio has logged 184 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bilby

Bilby

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night School

Night School

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
03
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Uma Quase Dupla

Uma Quase Dupla

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry