• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★½

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Flashback

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Cuties

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★½

  • Loop

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★½

  • The Good Liar