• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • My Heart Goes Boom!

    ★★★

  • Nowhere Special

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Assassins

    ★★★½

  • Charter

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Amulet

    ★★

  • The Dissident

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • No.7 Cherry Lane

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Dance With Me

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Bento Harassment

    ★★★

  • Diner

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Sibyl

    ★★★

  • Summer of Changsha

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Heroes Don't Die

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★

  • The Climb

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • What are the Odds?

    ★★½

  • Birthday

    ★½

  • Despite Everything

    ★★

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★