• Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Squid Game

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The 8th Night

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Gaia

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Fan Girl

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★½

  • Looks That Kill

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★

  • Aswang

    ★★★★★

  • Adan

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½