• Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • There Is No

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

  • Education

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★