• Licorice Pizza

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Cry Macho

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Pig

  • The French Dispatch

  • The Souvenir Part II

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Werewolves Within

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • I Was a Simple Man

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

  • Burrow

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Jiu Jitsu

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • On the Rocks

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

  • Bloodshot

  • The Way Back

  • The Invisible Man

  • Kill It and Leave This Town

  • Emma.

  • I Carry You with Me

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Kajillionaire

  • Dick Johnson Is Dead

  • The Turning

  • Bad Boys for Life

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

  • Death Stranding: The Making of Timefall

    ★★★★★

  • The Good Liar

  • Pilgrim

  • Doctor Sleep