Annie has logged 16 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry