• The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • O Caso Evandro

    ★★★★★

  • We Children from Bahnhof Zoo

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Papicha

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • O Barato de Iacanga

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½