Annabelle has logged 119 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
26
Beckman

Beckman

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Murders: The Silence of the White City

Twin Murders: The Silence of the White City

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Polar

Polar

2019
×
Edit this entry  
22
Offering to the Storm

Offering to the Storm

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
This Is John

This Is John

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Be a Sucker!

Don't Be a Sucker!

1943
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Goat

The Goat

1921
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Edit this entry  
17
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Outside In

Outside In

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Edit this entry  
07
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
Edit this entry  
06
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry