Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry