animatedantic has logged 51 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Valiant

Valiant

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barnyard

Barnyard

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Doogal

Doogal

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everyone's Hero

Everyone's Hero

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild

The Wild

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ant Bully

The Ant Bully

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Open Season

Open Season

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Animal Crackers

Animal Crackers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Curious George

Curious George

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Battle for Terra

Battle for Terra

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happily N'Ever After

Happily N'Ever After

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Igor

Igor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Chimps

Space Chimps

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Delgo

Delgo

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Tale of Despereaux

The Tale of Despereaux

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry