Andreas has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Kill List

Kill List

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Edit this entry  
12
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry