• Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Caroline Flack: Her Life and Death

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Hamilton

  • Frozen II

    ½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • The Meg

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Bao

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Finding Your Feet

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Hello Again

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Red Nose Day Actually

    ★★★★★

  • Tangled: Before Ever After

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hairspray Live!

    ★★½

  • Hi Stranger

    ★★½