• Avatar 2

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Ice Road

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Chaos Walking

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Come Away

  • Togo

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½