Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
Edit this entry  
19
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
Edit this entry  
20
The Magic School Bus Rides Again: The Frizz Connection

The Magic School Bus Rides Again: The Frizz Connection

2020
×
Edit this entry  
06
StarBeam: Halloween Hero

StarBeam: Halloween Hero

2020
×
Edit this entry  
04
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mortadelo & Filemon: The Big Adventure

Mortadelo & Filemon: The Big Adventure

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
Edit this entry  
02
The Boss Baby: Get That Baby!

The Boss Baby: Get That Baby!

2020
×
Edit this entry  
01
True: Friendship Day

True: Friendship Day

2020
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mortadelo & Filemon Mission Save the Planet

Mortadelo & Filemon Mission Save the Planet

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Team Fabulous 2

Team Fabulous 2

2012
×
Edit this entry  
10
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Igor

Igor

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Mortadelo and Filemon: Mission Implausible

Mortadelo and Filemon: Mission Implausible

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry