Sort by

Angelo has logged 60 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bag Man

Bag Man

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nahid

Nahid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
O Banquete

O Banquete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Uninvited Guest

The Uninvited Guest

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nico, 1988

Nico, 1988

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gauguin: Voyage to Tahiti

Gauguin: Voyage to Tahiti

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yonlu

Yonlu

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Exchange

The Royal Exchange

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Invisible

Invisible

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stories Our Cinema Did (Not) Tell

Stories Our Cinema Did (Not) Tell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl in the Fog

The Girl in the Fog

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Promise at Dawn

Promise at Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Forever Chape

Forever Chape

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry