Sort by

Angelo has logged 672 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dear Son

Dear Son

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Our Struggles

Our Struggles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Haunted Hospital: Heilstatten

Haunted Hospital: Heilstatten

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night School

Night School

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
2 Autumns 3 Winters

2 Autumns 3 Winters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lucas

Lucas

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry