Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Jett

Jett

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
22
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Passing

Passing

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sniper

The Sniper

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide by Sunlight

Suicide by Sunlight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
His Kind of Woman

His Kind of Woman

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Strangers Marry

When Strangers Marry

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
My Dad Is 100 Years Old

My Dad Is 100 Years Old

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night

The Night

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry