Andy has logged 367 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dhanak

Dhanak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crossroads: One Two Jaga

Crossroads: One Two Jaga

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vir Das: Losing It

Vir Das: Losing It

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knowing Me, Knowing Yule with Alan Partridge

Knowing Me, Knowing Yule with Alan Partridge

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ricky Gervais Live 2: Politics

Ricky Gervais Live 2: Politics

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ricky Gervais Live: Animals

Ricky Gervais Live: Animals

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Patton Oswalt: Finest Hour

Patton Oswalt: Finest Hour

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Patton Oswalt: Werewolves and Lollipops

Patton Oswalt: Werewolves and Lollipops

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stewart Lee: 41st Best Stand-Up Ever!

Stewart Lee: 41st Best Stand-Up Ever!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Set

Dead Set

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry