Andy has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Men Go to Battle

Men Go to Battle

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drifting Clouds

Drifting Clouds

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Luce

Luce

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Edit this entry  
02
God Save the Queen

God Save the Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Echoes of Kerberos

Echoes of Kerberos

2020
×
Edit this entry  
02
Dear Vivian

Dear Vivian

×
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry