Andy has logged 34 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
31
Endorphin Port

Endorphin Port

2021
×
Edit this entry  
30
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★½
Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dogtown and Z-Boys

Dogtown and Z-Boys

2001
×
Edit this entry  
18
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Belichick & Saban: The Art of Coaching

Belichick & Saban: The Art of Coaching

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The River

The River

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shame

Shame

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
11 x 14

11 x 14

1977
×
Edit this entry  
08
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I WISH YOU WOULD

I WISH YOU WOULD

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
½
Read the review Edit this entry