• 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Second Mother

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • I Don't Want to Go Back Alone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • A Bug's Life

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★