• Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Songbird

  • The Call

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Banishing

    ★½

  • Meander

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Black Christmas

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Killer Sofa

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Cruel Peter

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadcon

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • After

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½