Andrew has logged 539 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dragon Fist

Dragon Fist

1979
×
★★★
Edit this entry  
29
Snake and Crane Arts of Shaolin

Snake and Crane Arts of Shaolin

1978
×
★★½
Edit this entry  
29
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Edit this entry  
23
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
To Kill with Intrigue

To Kill with Intrigue

1977
×
★★
Edit this entry  
22
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Skylines

Skylines

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Edit this entry  
13
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★½
Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Edit this entry  
12
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★½
Edit this entry  
12
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Guyver

The Guyver

1991
×
Edit this entry