Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Erotic Ghost Story

Erotic Ghost Story

1990
×
Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Robotrix

Robotrix

1991
×
Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry