andres has logged 10 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry