Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Time Beach Party

Big Time Beach Party

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Hot Wheels AcceleRacers: Breaking Point

Hot Wheels AcceleRacers: Breaking Point

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Wheels AcceleRacers: The Speed of Silence

Hot Wheels AcceleRacers: The Speed of Silence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Wheels Acceleracers: Ignition

Hot Wheels Acceleracers: Ignition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Wheels: World Race

Hot Wheels: World Race

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
Read prior review Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry