andregoncalves has logged 44 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slalom

Slalom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gaia

Gaia

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beginning

Beginning

2020
×
★½
Edit this entry  
29
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★
Edit this entry  
25
In the Earth

In the Earth

2021
×
½
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Supernova

Supernova

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Look at Me

Look at Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Trembling

Fear and Trembling

2003
×
★½
Edit this entry  
20
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thérèse Raquin

Thérèse Raquin

1953
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
17
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Edit this entry  
16
Riff-Raff

Riff-Raff

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Le Jour Se Lève

Le Jour Se Lève

1939
×
★★½
Edit this entry  
13
Twenty-Four Eyes

Twenty-Four Eyes

1954
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Gull

Gull

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry  
08
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★½
Edit this entry  
08
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★
Edit this entry  
07
Él

Él

1953
×
★★★
Edit this entry  
07
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Picnic

Picnic

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Swindlers

The Swindlers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bugs and Thugs

Bugs and Thugs

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bewitched Bunny

Bewitched Bunny

1954
×
★★★½
Edit this entry