Andre de Nervaux has logged 335 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dangerous Curves

Dangerous Curves

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life in Miniature

Life in Miniature

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underground LSD Palace

Underground LSD Palace

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lavender

Lavender

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Starr Sisters

The Starr Sisters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
God

God

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sing for the Cinema

Sing for the Cinema

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry