Andre de Nervaux has logged 24 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shoplifters of the World

Shoplifters of the World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Edit this entry  
27
School for Scoundrels

School for Scoundrels

2006
×
★★
Edit this entry  
24
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Lockdown

Lockdown

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shmateh III

Shmateh III

1984
×
★★
Edit this entry  
16
Se busca (un mar de ausencia)

Se busca (un mar de ausencia)

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Kate Can’t Swim

Kate Can’t Swim

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
MINDWALK

MINDWALK

2017
×
★★
Edit this entry  
27
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Road Trip: Beer Pong

Road Trip: Beer Pong

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Right Choice

The Right Choice

2018
×
★★
Edit this entry  
06
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Noah

Noah

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry