Andre de Nervaux has logged 19 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty

Dirty

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marfa Girl

Marfa Girl

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Dynamic Rectangle

Dynamic Rectangle

1971
×
★★½
Edit this entry  
15
Nightfall

Nightfall

1984
×
★★½
Edit this entry  
15
Sound of a Million Insects, Light of a Thousand Stars

Sound of a Million Insects, Light of a Thousand Stars

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Victoria Sin

Victoria Sin

2017
×
★★½
Edit this entry