andrea has logged 34 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Hugs

Free Hugs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry