andrea has logged 399 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best Man

Best Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent

Silent

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Locker Room

Locker Room

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Maker

The Maker

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drawn to You

Drawn to You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sarah's Key

Sarah's Key

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★
Read the review Edit this entry