• No Time to Die

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • High Score

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • Hunt for the Skinwalker

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½