Anderson has logged 30 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
À Margem do Lixo

À Margem do Lixo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Abusers of Virgin Girls

The Abusers of Virgin Girls

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Garden of War

Garden of War

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cleopatra

Cleopatra

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deixa Que Eu Falo

Deixa Que Eu Falo

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jonas and the Backyard Circus

Jonas and the Backyard Circus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peephole of Love

The Peephole of Love

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Killed My Brother

They Killed My Brother

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
O Preço da Fama

O Preço da Fama

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hidden Tiger

The Hidden Tiger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Os Três Mosqueteiros Trapalhões

Os Três Mosqueteiros Trapalhões

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rádio Auriverde

Rádio Auriverde

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
TRASH! - A Série

TRASH! - A Série

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Café na Cama

Café na Cama

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vampire of Copacabana

The Vampire of Copacabana

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Western

Western

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamilos em Chamas

Mamilos em Chamas

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Janaína - A Virgem Proibida

Janaína - A Virgem Proibida

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
À Margem do Concreto

À Margem do Concreto

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry