Anderson has logged 31 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Radiance

Radiance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Um Dia na Vida

Um Dia na Vida

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meu Compadre, Zé Ketti

Meu Compadre, Zé Ketti

2001
×
★★
Edit this entry  
26
O Bom Marido

O Bom Marido

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Naive Cinema

Naive Cinema

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Martírio

Martírio

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Gata Devassa

A Gata Devassa

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Future June

Future June

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cidade Oculta

Cidade Oculta

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
On Football

On Football

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bonitas e Gostosas

Bonitas e Gostosas

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Retratos de Identificação

Retratos de Identificação

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sex Maniac

The Sex Maniac

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nem Gravata, Nem Honra

Nem Gravata, Nem Honra

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pensionato de Mulheres

Pensionato de Mulheres

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Giselle

Giselle

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greve de Março

Greve de Março

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brega S/A

Brega S/A

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Os Maridos Traem... e as Mulheres Subtraem

Os Maridos Traem... e as Mulheres Subtraem

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Canção de Baal

Canção de Baal

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Summit

The Summit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Liliam, a Suja

Liliam, a Suja

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sexo às Avessas

Sexo às Avessas

1982
×
Read the review Edit this entry  
02
Hill of Pleasures

Hill of Pleasures

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Loucuras, o Bumbum de Ouro

Loucuras, o Bumbum de Ouro

1979
×
★½
Read the review Edit this entry