Anderson has logged 31 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulher Tentação

Mulher Tentação

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dia Estrelado

Dia Estrelado

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Waldick, Sempre no Meu Coração

Waldick, Sempre no Meu Coração

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Raoni

Raoni

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Novos Baianos F.C.

Novos Baianos F.C.

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Um Craque Chamado Divino

Um Craque Chamado Divino

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ninfas Diabólicas

Ninfas Diabólicas

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Você Também Pode Dar um Presunto Legal

Você Também Pode Dar um Presunto Legal

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Motoboys: Vida Loca

Motoboys: Vida Loca

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Seams

Seams

1993
×
★★½
Edit this entry  
19
O Som, ou Tratado de Harmonia

O Som, ou Tratado de Harmonia

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Freedom of Press

Freedom of Press

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Panair of Brazil

Panair of Brazil

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cine Holiúdy - O Astista Contra o Caba do Mal

Cine Holiúdy - O Astista Contra o Caba do Mal

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Doce Delírio

Doce Delírio

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
O Buraco

O Buraco

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Quando Chegar o Momento

Quando Chegar o Momento

1978
×
★★½
Edit this entry  
10
MPB dos Tempos da Repressão

MPB dos Tempos da Repressão

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Um Soutien Para o Papai

Um Soutien Para o Papai

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Estudo em Vermelho

Estudo em Vermelho

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guarani Republic

The Guarani Republic

1981
×
Read the review Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sexo, Sexo e Sexo

Sexo, Sexo e Sexo

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Inquietações de Uma Mulher Casada

Inquietações de Uma Mulher Casada

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Os Advogados contra a Ditadura: Por uma questão de Justiça

Os Advogados contra a Ditadura: Por uma questão de Justiça

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Rio de Janeiro, Minas

Rio de Janeiro, Minas

1991
×
Edit this entry