Anderson has logged 31 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Botinada: A Origem do Punk no Brasil

Botinada: A Origem do Punk no Brasil

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Way Beyond Weight

Way Beyond Weight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
doc.Santeiro

doc.Santeiro

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
At the Edge of the Earth

At the Edge of the Earth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Denying Brazil

Denying Brazil

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Los Hermanos - Esse é Só o Começo do Fim da Nossa Vida

Los Hermanos - Esse é Só o Começo do Fim da Nossa Vida

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Assim Era a Atlântida

Assim Era a Atlântida

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
O Cineasta das Platéias

O Cineasta das Platéias

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jorge Mautner: Son of the Holocaust

Jorge Mautner: Son of the Holocaust

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Breaking the Taboo

Breaking the Taboo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seis Dias de Ouricuri

Seis Dias de Ouricuri

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Serra Pelada - A Lenda da Montanha De Ouro

Serra Pelada - A Lenda da Montanha De Ouro

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
O Mundo Mágico dos Trapalhões

O Mundo Mágico dos Trapalhões

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Garapa

Garapa

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Love

Crazy Love

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry