Anchor has logged 55 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Panic

Panic

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside

Inside

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring

Spring

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry