aninha has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life as a House

Life as a House

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cuties

Cuties

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry