• The Batman

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Just Say Yes

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Sanditon

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★★