Sort by

Adam has logged 31 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
Edit this entry  
30
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
Edit this entry  
30
My English Cousin

My English Cousin

2019
×
Edit this entry  
29
Red Fields

Red Fields

2019
×
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Giant

The Giant

2019
×
Edit this entry  
26
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
Edit this entry  
26
Synchronic

Synchronic

2019
×
Edit this entry  
26
Antigone

Antigone

2019
×
Edit this entry  
26
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
Edit this entry  
26
The Docks of New York

The Docks of New York

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
24
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
Edit this entry  
24
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Lie

White Lie

2019
×
Edit this entry  
22
American Woman

American Woman

2019
×
Edit this entry  
22
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rancho Notorious

Rancho Notorious

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Climb

The Climb

2019
×
Edit this entry  
15
Salt of This Sea

Salt of This Sea

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
Edit this entry  
12
Sibyl

Sibyl

2019
×
Edit this entry  
11
Deerskin

Deerskin

2019
×
Edit this entry  
10
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Dramatic Film

A Dramatic Film

2019
×
Edit this entry  
03
Murmur

Murmur

2019
×
Edit this entry  
03
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
Edit this entry  
03
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry